Цькування: ознаки, форми, протидія, попередження

Вищезгаданій темі коледж надає великої уваги, особливо попереджувальним заходам. Тому від початку навчального (теперішнього і попередніх) року проводиться як психодіагностика студентів і викладачів, так і низка просвітницьких заходів з цієї проблеми. Звичайно, загальнонаціональна акція “16 днів проти насилля” тільки активізовує цю роботу. У студентських групах із дотриманням етичних вимог було проговорено про результати дослідження щодо проявів булінгу й кібербулінгу. Загалом, результати дослідження позитивні, але працювати є над чим. Попереджувальні заходи щодо цькування, формування позитивної життєвої опозиції молоді, толерантності, людяності – це ті моральні цінності, над втіленням яких маємо працювати й надалі. Оскільки кожен з нас закінчує декілька закладів освіти, то окремим питанням для дослідження є питання толерантності викладач – студент, бо цькування має широкий спектр проявів і мовчати про це не можна.