Антикорупційна діяльність
32 бали зі 100 можливих отримала Україна в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI) за 2021 рік. Наш показник знизився на один бал, і тепер Україна посідає 122 місце зі 180 країн у СРІ. Поруч із Україною — африканська держава Есватіні (Свазіленд), яка також набрала 32 бали. На один бал нас випереджають Замбія, Непал, Єгипет, Філіппіни та Алжир — всі вони мають по 33 бали.
З-поміж сусідів Україна надалі вище лише за Росію, яка також втратила 1 пункт і тепер з 29-ма балами посідає 136 місце у списку. Крім цього, знизилися бали Угорщини — 43 бали (-1 бал, 73 місце) та Білорусі, яка втратила аж 6 балів і з 41 балом посідає 82 місце.
Польща показників не змінила і залишилася лідеркою серед наших сусідів — 56 балів і 42 місце. А от покращити за рік свої бали вдалося Словаччині — 52 бали (+3, 56 місце), Румунії — 45 балів (+1, 66 місце) та Молдові — 36 балів (+2, 105 місце).
Втрата Україною одного пункту — це зниження в межах похибки. Однак з огляду на 10-річну ретроспективу цей показник свідчить про “застій” у боротьбі з корупцією. І це — всупереч низці позитивних змін, які посилили антикорупційну екосистему.
Головна причина просідання балів полягає в тому, що багато важливих антикорупційних завдань на паузі або навіть регресують. Торік відбувалися неодноразові спроби повернути негативні практики, подібне може продовжуватися у 2022 році.
У своєму дослідженні Transparency International Ukraine розглянула, що вплинуло на цьогорічні показники нашої країни в СРІ, та запропонувала конкретні кроки для покращення ситуації до кінця 2022 року. Адже добробут і можливості кожного українця без перебільшення залежать від рівня корупції.
Рекомендації на 2022 рік, які допоможуть знизити рівень корупції
Тransparency International Ukraine пропонує 5 конкретних кроків, які допоможуть знизити рівень корупції в Україні та підвищити довіру громадян і бізнесу до влади у 2022 році.
Завершити конкурси й обрати професійних, незалежних і доброчесних керівників органів антикорупційної екосистеми: Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Агентства з розшуку та менеджменту активів та Національного антикорупційного бюро.
Ухвалити державну Антикорупційну стратегію та програму з її імплементації.
Провести реформу конституційного правосуддя з урахуванням висновків, наданих Венеційською комісією.
Забезпечити прозорий облік державної власності та продовжити курс на приватизацію.
Мінімізувати ризики ухвалення законопроєктів, які виводять закупівлі з-під дії Закону України “Про публічні закупівлі”.
Довідково
Transparency International — антикорупційна організація, яку 1993 року в Берліні заснував ексдиректор Світового банку Пітер Айґен. Зараз головою правління ТІ є Делія Феррейра Рубіо. Transparency International присутня більш ніж у 110 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2020 рік, Transparency International була на 3-му місці зі 143 серед незалежних аналітичних центрів світу. І на другому місці серед 71 світової аналітичної установи, що займаються темою Відкритого та належного урядування.
Трансперенсі Інтернешнл Україна — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.
ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи Prozorro, Prozorro.Продажі, eHealth та Prozvit. Також ми як інноваційно-експертний центр впровадили Рейтинги прозорості та підзвітності міст, розбудували спільноти DOZORRO та DOZORRO.Sale для контролю за публічними ресурсами.
План заходів щодо запобігання та виявлення корупції 2022
Результати анкетування студентів у 2022 році
ДО УВАГИ
СТУДЕНТІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ КОЛЕДЖУ!
Шановні учасники навчального процесу у коледжі!
Доводимо до вашого відома, що у разі виникнення питань щодо корупційних дій у навчальному закладі, ви маєте можливість звернутися до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу, КОРНЕЙЧУК Ірини Михайлівни, старшого інспектора з кадрів kornirina@i.ua.
Також повідомляємо, що інформацію щодо корупційних дій у коледжі можна надавати за допомогою «Скринька довіри», яка знаходиться навпроти відділу кадрів.
Адміністрація коледжу