Циклова комісія Загальноосвітніх дисциплін
Сучасне суспільство потребує людей з новим типом мислення: компетентних, ініціативних, здатних приймати самостійні рішення.І саме в цьому полягає сьогодні соціальне замовлення суспільства до фахової передвищої освіти.
Базова освіта в наш час є обов’язковим підґрунтям для здобуття фахових знань. Сучасним студентам для оволодіння професійними навичками, необхідно підґрунтя, яке закладається загальноосвітніми дисциплінами.
Роль викладачів циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, в першу чергу, полягає в підготовці фахівців з творчим мисленням, дослідницькими навичками, які досягають поставленої мети. Особлива увага приділяється роботі зі студентами-першокурсниками. Поринуті в нові умови навчання студенти потребують особливої уваги, педагогічної діяльності, щоб безболісно пройти нелегкий шлях освітньої та соціальної адаптації. На заняттях викладачі реалізують триєдину мету навчання – не тільки навчити, розвивати, але і виховати молодих спеціалістів нового покоління.
Викладачі циклової комісії застосовують інтерактивні методи навчання, що сприяють підвищенню ефективності занять та якості знань студентів.
Визначені питання, що стоять на контролі циклової комісії:
- ефективне використання Державної програми «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці»;
- підвищення якості знань студентів шляхом упровадження інформаційно-комунікативних технологій;
- реалізація міжпредметних інтеграційних лекцій та бінарних занять як засіб наступності та узгодженості предметів загальноосвітнього циклу;
- контроль за удосконаленням та перебудовою методичних матеріалів згідно навчальних програм;
- залучення здібних студентів до розв’язання наукових проблем, що реалізуються в навчальному процесі та поза навчальний час;
- удосконалення комп’ютерних методів, дистанційних форм навчання, контролю знань;
- індивідуальна педагогічна підтримка обдарованих студентів чи студентів, які відчувають складності в освоєнні знань.
- підвищення рівня кваліфікації та педагогічної майстерності викладачів
“Знайти своє покликання – це джерело щастя”, – зазначив великий педагог В.О. Сухомлинський