Концепція виховання

        Виховна робота в коледжі спрямована на забезпечення гармонійного поєднання професійного ставлення студентів до формування у них високоморальних рис громадянина України, розвиток у студентів здібностей, інтересів, талантів, забезпечення подальшого розвитку студентського самоврядування. Здійснюється згідно Законів України «Про вищу освіту», Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ столітті, Державної програми «Вчитель», Національної програми «Освіта» (Україна ХХІ століття), Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти. У коледжі розроблена і діє чітка система виховної роботи, що реалізується через педагогічну раду, методичну раду, через відділення, циклові комісії, профспілковий комітет, академічні групи і органи студентського самоврядування – студентську раду коледжу і гуртожитків, їх діяльність спрямована на виховання високоосвічених спеціалістів з високою загальною, політичною, моральною, правовою, художньо-естетичною, фізичною, екологічною, професійною, соціально-психологічною культурою.

Виховна робота чітко планується. Пріоритетними напрямками згідно з Концепцією виховання дітей та молоді в національній системі є:

–         Національно-патріотичне виховання;

–         Морально-правове виховання;

–         Професійне і трудове виховання;

–         Художньо-естетичне виховання;

–         Фізичне виховання;

–         Екологічне виховання;

–         Діяльність органів студентського самоврядування.

Відповідно до вищеназваних напрямків планується виховна робота на відділеннях, в академічних групах, у студентських гуртожитках, бібліотеці коледжу. Пріоритетними завданнями виховної роботи є:

–         всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства;

–         розвиток її талантів, розумових та фізичних здібностей;

–         виховання моральних якостей;

–         формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу громадян держави.

Для виконання цих завдань великої уваги надається плануванню і проведенню загальноколеджних виховних заходів. Своєю ефективністю відзначаються фестиваль художньої самодіяльності до Міжнародного Дня студентів, «Міс Тетяна», «День святого Валентина», спортивне свято «Козацькі розваги», гумористичний аншлаг.

На розвиток моральних якостей, почуття відповідальності, поваги до старших, а також творчих, організаторських здібностей, талантів студентів спрямовано проведення тематично-концертних програм – День посвячення у студенти першокурсників, День працівників лісового господарства, День працівників освіти, урочисте свято до 8 Березня, до Дня Матері, захід «Пам’ятаємо, шануємо, славимо» до Дня Перемоги.

Особливо цікавими та незабутніми для студентів, учнів та викладачів є екскурсії до музею води (с.Кочеток), музею Репіна (м. Чугуїв),   музеїв міста Харкова.

З метою організації змістового вільного (позааудиторного) часу студентів на базі коледжу організовано роботу гуртків:

–         народної пісні;

–         сучасного вокалу;

–         спортивних секцій з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, гирьового спорту, шашок, шахів, кульової стрільби.

Спортивно-оздоровча робота в навчальному закладі здійснюється відповідно до річного плану, який включає як внутрішньоколеджні заходи, спортивні свята, розваги і змагання, так і районні.

Студенти коледжу є постійними учасниками та переможцями змагань районного та обласного значення. Традиційним є проведення 2 рази на рік Дня здоров’я, який включає змагання з легкої атлетики, перетягування канату та інші силові вправи.

Велика увага у коледжі приділяється екологічному вихованню.

Щовесни студенти та працівники коледжу є активними учасниками Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» і місячника по озелененню та благоустрою навколишніх територій.

 Студенти коледжу прийняли участь у обласній екологічній конференції, на якій вони стали переможцями конкурсу плакатів на екологічну тематику.

Щорічно до Міжнародного дня лісу екологічна агітбригада проводить тематичні заходи у школах селища.

Значну роль в організації системи виховання відіграє організаційне, науково-методичне та інформаційне забезпечення виховної роботи.

  На засіданнях педагогічної та методичної ради коледжу розглядаються актуальні проблеми стану виховної роботи, заслуховуються звіти заступника директора з виховної роботи, класних керівників.

  Формування світогляду студентів забезпечують гуманітарні та природничо-математичні дисципліни. Нові освітньо-професійні програми побудовані з урахуванням формування національного світогляду студентів при вивченні навчальних дисциплін.

Також важливу роль у формуванні професійних навичок студентів відіграють науково-практичні конференції. У 2013році були проведені конференції за участю студентів спеціальностей «Лісове господарство» і «Експлуатація та ремонт обладнання лісового комплексу».