Студенту
Давайте поміркуємо, а хто ж такий студент? Ви, напевно, скажете, що це хлопець або дівчина, що навчається у закладі вищої освіти? Але сам студент так не думає. І не тому, що він чи вона не відвідує пари; просто, зазвичай, навчання для студента – це ціла каторга.
Давайте вирішимо, з чим саме зіштовхується кожен статистичний студент на своєму нелегкому шляху. Чого лише варте перше знайомство з викладачами та своїми майбутніми однокурсниками! Їдеш першого вересня до свого коледжу, мрієш, що в тебе буде найкраща група, найліпші умови навчання, а потім приїжджаєш і бачиш: усе зовсім не так, як було у твоїй фантазії. Люди якісь мовчазні, замкнуті, не йдуть на контакт: той схожий на клоуна, той на нудну відмінницю, а одна взагалі одягнена, як хіпі. Це так лякало… І саме в цей момент ти засмучуєшся, бо уявляєш, що саме з цими «веселими» людьми ти проведеш свої чудові студентські роки. Але журишся ти не довго, все минає, коли після урочистої частини ви всі разом йдете/їдете гуляти. І виявляється, що всі не такі чудні, а досить-таки цікаві та життєрадісні люди, а все це тому, що немає тієї офіційної обстановки, нудних розмов педагогів та всіляких правил. Це перше, що доводиться пережити студенту.
А далі – навчання, яке протікає досить жваво: пари, цікаві на вигляд вчителі, нові друзі. Все було б чудово, якби стипендії вистачало на цілий місяць! Це болюча тема для багатьох студентів, бо перші два тижні місяця відчуваєш себе королем/королевою, їси в буфеті найсмачнішу булку з м’ясом, запиваючи ароматним чаєм, все собі дозволяєш, гуляючи на повну. І тут одного дня прокидаєшся і розумієш, що все, нема грошей! Ех… Йдучи до буфету, наїдаєшся лише смачним запахом тієї ж булки, яку ще вчора купляв. А це вже друге, що переживає студент.
Далі – сесія. Кожному студенту цей період уявляється точнісінько, як кінець світу. Якраз коли в усіх магазинах та кав’ярнях вже панує дух Нового року, студенти діляться на два типи. Перший – це коли студент починає знайомитися з книгами, переписувати у відмінників конспекти або хоча б запам’ятовувати ім’я викладача, який читає той чи інший предмет. Адже всі ми знаємо, що трійку можна отримати лише за те, що ти просто знаєш ініціали вчителя. А другий – це ті, які, як кажуть, «забили» на навчання, адже треба купляти подарунки близьким, готуватися до циклу найяскравіших свят року, і в них просто немає коли братися за навчання.
Ще один головний біль студента – це прокидатися о шостій ранку після чергової гулянки з друзями. Більшість студентів саме через це не люблять їздити на перші пари, адже після гулянок треба гарненько поспати, а не бігати вранці по хаті з криками: «Де моя друга шкарпетка?!» Власне, якщо ранок починається так невдало, то зазвичай на парах ніхто не вчиться, а лише байдики б’є. Або ж на останніх партах солодко спить, коли в цей момент триває семінар з української мови.
І саме так проходять ці прекрасні студентські роки, які в нашій пам’яті залишаться назавжди. Коли ти можеш собі дозволити не їхати на навчання, аби гризти граніт науки, а просто піти з однокурсниками чи друзями в кіно. Безумовно, це найпрекрасніший період у житті, коли ти ще не працюєш, але вже не вчишся у школі. Коли чекаєш завершення сесії так, наче після неї відбудеться у твоєму житті щось дивовижне. Проводьте ці роки з радістю, аби в майбутньому було що розповісти вашим діткам.