Антикорупційна діяльність

Україна в Індексі сприйняття корупції-2020

За останній рік показники України в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI) виросли на 3 бали. Із 33 балами зі 100 можливих ми отримали 117 місце зі 180 країн у списку СРІ. Поруч із нами у рейтингу Єгипет, африканська Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія — всі ці країни так само у CPI-2020 набрали по 33 бали.

З-поміж сусідів найближча до України Молдова — 34 бали та 115 місце (+2 бали). Так само покращили свої показники у порівнянні з минулим роком європейські автократії Білорусь (47 балів, 63 місце) та Росія (30 балів, 129 місце). Остання залишається єдиною країною, яку з-поміж сусідок, випереджає Україна. Не змінили за рік свої показники Угорщина та Румунія — обидві країни набрали по 44 бали та посідають 69 місце. Водночас торішні лідерки СРІ серед сусідів втратили свої бали: Словаччина — 1 бал, Польща — 2 бали.

Перша десятка CPI за рік не змінилася, абсолютними лідерами списку залишаються Нова Зеландія та Данія — вони додали по одному балу та тепер мають по 88 зі 100. Єдиною країною – лідеркою, яка втратила в Індексі, стала Фінляндія — мінус 1. Однак із 85 балами вона, як і торік, посідає 3 сходинку — разом із Сінгапуром, Швецією та Швейцарією.

У кінці списку опинилися Сирія (14), Сомалі (12) та Південний Судан (12) — країни, в яких уже тривалий час нестабільна політична ситуація та де уряди лише частково контролюють територію країни.

У порівнянні з попереднім роком найбільше балів (+14) додали Мальдіви (43 бали, 75 місце) та Вірменія, яка, як і торік, покращила показники на 7 балів.

Індекс сприйняття корупції – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.

Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, який комплексно розробляє та впроваджує зміни задля зниження рівня корупції.

ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі та eHealth. Також впровадила Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.

Для підвищення ефективності боротьби з корупцією Transparency International Ukraine закликає владу:

запровадити прозоре та підзвітне управління публічними активами та гарантувати подальший розвиток сфери закупівель;

забезпечити незалежність та спроможність антикорупційної інфраструктури;

сформувати професійну та незалежну судову владу.

ДО УВАГИ

СТУДЕНТІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ КОЛЕДЖУ!

Шановні учасники навчального процесу у коледжі!

Доводимо до вашого відома, що у разі виникнення питань щодо корупційних дій у навчальному закладі, ви маєте можливість звернутися до уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу, КОРНЕЙЧУК Ірини Михайлівни, старшого інспектора з кадрів kornirina@i.ua.

Також повідомляємо, що інформацію щодо корупційних дій у коледжі можна надавати за допомогою «Скринька довіри», яка знаходиться навпроти  відділу кадрів.

 

Адміністрація коледжу