28 жовтня – День визволення України від нацизму

28 жовтня 1944 року є Днем визволення України від нацистської окупації. Напередодні було звільнено Ужгород, наступного дня війська вийшли на кордони сучасної України. Але цьому передувала кількарічна окупація нашої країни, численні втрати, руйнація, страх.

У листопаді 1941 селище Кочеток було окуповане гітлерівцями, які влаштовували розправи над мирними мешканцями, нищили добробут. Не обійшло це лихо і наш заклад освіти: навчальний корпус, гуртожиток, дендропарк також були знищені, майно та обладнання розграбовано. З початку війни випускники і викладачі технікуму були мобілізовані на фронти, брали участь у бойових діях. Зокрема, технікум має своїх Героїв Рядянського Союзу – Степана Степановича Грабовського й Василя Микитовича Балакіна. Серед ветеранів Другої світової – І. Бурма, М. Мастицький, О. Котєльніков, Г. Коробков, М. Стрєляний, О. Світличний, Г. Проскурін, М. Васильєв, В. Жихарєв, П. Зарицький, В. В`ялов та інші.

Згідно наказу 413 Головного управління лісохорони та лісонасаджень при Раді Міністрів СРСР від 13 листопада 1943 технікум поновив свою діяльність. І це стало дуже важливим, адже країна була зруйнована зі сходу до заходу, з півдня до півночі. Потрібен був ліс як будівельний матеріал, як паливо, як ресурс загалом. А для цього були потрібні фахівці.

Нема без біди успіху і щастя. І напередодні 100-річного ювілею коледжу ми впевнено можемо сказати – у перемозі над нацизмом і відбудові України є частка заслуги і нашого закладу освіти, і його колективу.